Oslić na viÅ¡e naÄina
-> Morski i reÄni specijaliteti
#1: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: cimbi, Lokacija: NiÅ¡
Poslato: Sub Apr 14, 2007 3:25 pm
----
Oslić sa limunom
U pekaÄ nareÄ‘ati limun iseÄen na kolutove. Preko nareÄ‘ati filete oslića bez kostiju, posuti ih vegetom, perÅ¡unom, belim lukom u prahu i poprskati maslinovim uljem (može i malo karija ko voli) Ako imate pekaÄ staviti poklopac, ako ne prekriti folijom i stisnuti ivice da može da se krÄka. Staviti u zagrejanu rernu. Kad je već gotovo, skinuti foliju ili poklopac i zapeći.
#2: Re: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: pink_panther, Lokacija: Zombor varos
Poslato: Sre Apr 25, 2007 3:03 pm
----
NAJJEDNOSTAVNIJI NACIN
Kupiti celog oslica, i preseci ga na dva ili tri dela, sto zavisi od velicine. Premazati ga senfom, pobiberisati i povegetisati. Ostaviti kratko vreme da malko upije, zatim uvaljati u brasno i peci na vrelom ulju i na laganoj vatri. Ko voli, moze se posle pecenja isprskati limunom i sitno iseckanim persunovim liscem. Sluziti toplo uz krompir salatu.
Ovo je super, zato sto ostane jako socno i lako se odvaja od srednje kosti.
#3: Re: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: zmuj, Lokacija: Beograd
Poslato: Pet Avg 31, 2007 6:19 pm
----
Zabavan eksperiment, isproban i smazan pre neki dan 
Filete oslića zaÄiniti solju i biberom pa uvaljati u braÅ¡no i pržiti na meÅ¡avini suncokretovog i maslinovog ulja. U avanu napraviti kaÅ¡u od 4-5 Äenova belog luka, 15-tak badema, morske soli, i 2 parÄeta dvopeka. U kaÅ¡u dodati malo maslinovog ulja. Kad je riba fino pržena sa obe strane, istresti na nju kaÅ¡u iz avana, doliti ÄaÅ¡u belog vina i ÄaÅ¡u vode, pa krÄkati dok se sos ne zgusne. Doterati ukus sosa (so, biber, Å¡ećer, sirće, perÅ¡un, bosiljak). Uz ovo fino ide kuvan krompir i Å¡aka crnih maslina
#4: Re: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: Kiflica, Lokacija: Rerna
Poslato: Pon Okt 29, 2007 11:16 pm
----
Musaka od oslića
Potrebno:
1/2 do 1 kg oslića ili fileta od oslića,
2 do 3 glavice crnog luka,
1/2 kg krompira,
2 do 3 kaÅ¡ike keÄapa,
5 presnih ili smrznutih babura,
po volji peršunovog lišća,
ulja,
biozaÄina,
bibera,
kima i lovorovog lišća
Priprema:
Luk iseći na režnjeve krompir i babure na kolutove. PomeÅ¡ati sa "biozaÄinom", seckanim perÅ¡unovim lišćem, keÄapom, kimom i biberom.
Polovinu te mešavine staviti u sud predviđen za pećnicu, preko te mešavine složiti komade oslića a na to dodati preostalu mešavinu. Sve preliti uljem i toplom vodom i peći dok ne porumeni.
#5: Re: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: cimbi, Lokacija: NiÅ¡
Poslato: Sre Okt 31, 2007 2:30 pm
----
Opa bato!!!
#6: Re: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: maca_ns,
Poslato: Čet Maj 15, 2008 9:49 am
----
iseÄem filete oslića na trake, polijem limunom, posolim, umoÄim u senf i propržim ih malo. Onda dodam Å¡ampinjone i tikvice na kockice, pred kraj zalijem jogurtom.
Može uz mladi bareni krompirić
#7: Re: Oslić na viÅ¡e naÄina Autor: Suncokret, Lokacija: Republika Srpska
Poslato: Ned Jun 22, 2008 9:07 am
----
POHOVANI OSLIC U PIVU
oslic oguliti od kozice,isjeci na komade,posuti limunovim sokom i posoliti.Ostaviti da se ocijedi.
U jedan tanjir stavite bijelo brasno ,malo posoljeno
u drugu zdjelu stavite kukuruzno brasno ( kupovno skroz sitno) pomijesano sa pivom da bude onako zitka masa,dodajte vegetu i i so
u treci tanjir stavite opet kukuruzno brasno ali bez piva, i njega posolite i malo vegete i malo mljevene paprike.
ocijedjen oslic uvlajajte prvo u bijelo brasno,pa u smjesu sa pivom pa u kukuruzno brasno i przite na ulju..
po zelji mozete peceno posuti bijelim lukom i kolutovima limuna..
p.s.
ovo je posni recept...
-> Morski i reÄni specijaliteti
Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1