Tako,prebirajući po netu,skinula ovaj recopis i za NG ga isprobala.Super je!!Jedino sam mere za fil uvećala za još pola!
MAÄARSKA BAKLAVA
Potrebno je:paket lisnatog testa,3/4 margarina,5 žumanaca,ÄaÅ¡a i po(od 2dl.) Å¡ećera,ÄaÅ¡a i po griza,150gr.mlevenih oraha,150gr.suvog grožđa.1PP,korica od jednog limuna.
Odmrznuti lisnato testo skroz na sobnu temperaturu!
Umutiti fil.Prvo margarin sa malo soli,pa žumanca,šećer,pa griz sa PP.Skloniti mikser(jer je masa jako gusta pa kašikom dovršiti pos'o) i dodati orahe i suvo grožđe.
Razvaljati jedan deo testa na veliÄinu pleha i položiti u nepodmazan pleh.(Dovoljno mu ono braÅ¡no prilikom razvijanja).
Na taj prvi list u plehu razmazati kašikom fil,pa odozgo drugi deo testa.
Iseći pre peÄenja na rombove.
Ispeći da bude zlatno rumeno.
Vrelo zaliti ledeno hladnim Å¡erbetom.(ZnaÄi,prethodnog dana skuvati Å¡erbet).
A Å¡to se tiÄe Å¡erbeta,jedine prave mere za njega su (po meni!

),odnos šećer-voda 2:1!! Pa tako,za tu mađarsku baklavu skuvajte 1,5l.šerbeta,narežite jedan manji limun i bog da vas vidi!!
