Baneri:
|
|
|
|
|
|
|
Pretraživanje
|
|
|
|
|
|
|
Glavni meni
|
|
|
|
|
|
|
MiniChat
|
|
ceca: Cao svima, novima dobrodoslica ,zahladenje ostaje do cetvrtka kod nas je danas rostilj i krofne a kod vas ?!  25-Jul-2010 10:12:53 Suncokret: Ceco privatne obaveze,bar kod mene,pa nemam vremena za net  14-Jul-2010 15:21:08 ceca: Ostaje suncano do nedelje, u utorak malo oblacno u srbiji a od sutra u sloveniji moguca kisa al samo na zapadu slovenije, nego gdije je ovo drustvance, imal ikoga halooooo  11-Jul-2010 19:42:36 ceca: Lukom je ispaljena prva zlatna medalje!  21-Jun-2010 20:23:16 ceca: Vikend kisovit od srijede opet sunce! Pravim kolac sa kajsijama, a vi...  17-Jun-2010 06:20:28 ceca: U nedelju slaba naoblaka, utorak promjena vremena blaga ostaje toplo, godi rostilj, povrce, salate sladoledi, limunade...  12-Jun-2010 20:40:32 ceca: Naoblaka od ponedeljka, do tada vruce, pazite na opekotine, dehidracije, suncanicu, djecu i starije u hlad! 08-Jun-2010 16:33:16 ceca: Kad ce sunce?! Eto vam sunce, citavu nedelju vruce toplo suuuncano! nego sta se dobru kuva? 07-Jun-2010 20:06:13 ceca: Ko ce biti 1400 clan ?! Dobro nam dosli !!!  05-Jun-2010 10:13:01 ceca: Sunce! Sunce izaslo je sunce !!!! 05-Jun-2010 09:57:27 Shout History Only Registered Users can Shout Create/Login |
|
|
|
|
Korisnički info:
|
|
 Dobrodošli Anonimni
Članovi:
Najnoviji: nena
Novih danas: 0
Novih juče: 1
Ukupno: 1423
Ljudi Online:
Članovi: 0
Posetioci: 2
Bots: 3
Uprava: 0
Članovi online:
|
|
|
|
|
Linkovi:
|
|
|
|
|
|
|
|
Curetina
Idi na stranu: 1, 2 Sledeća
| Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu |
| Autor |
Poruka |
Singa
Novi član


Pridružio se: Maj 18, 2007
Poruke: 3
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
cimbi
Urednik


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 546
Lokacija: Niš
|
Poslato: Uto Maj 22, 2007 3:23 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Pecena curka
Ja ovako spremam celu curku...
Natrljati curku solju ili vegetom i majoranom pa ostaviti da odstoji preko noci, ako ne, onda bar dva sata. U duplju staviti jednu vecu, opranu, celu jabuku. Zagrejati maslac ili ulje i vrelim je celu preliti. Peci u zagrejanoj rerni na 180 C oko 3 sata.
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
cimbi
Urednik


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 546
Lokacija: Niš
|
Poslato: Uto Maj 22, 2007 3:55 pm Naslov: Re: Curetina |
|
E sad posto ti kazes imas parce...
Mozes ovako..
Curece pijane snicle
Iseci curku na snicle, posoli Vegetom i preliti pivom i tako ostavi u frizideru bar dva sata, a jos bolje celu noc. Onda ih isprzi na zagrejanom ulju. Kao dodatak se izdinsta luk, paprika, paradajz i tikvica.
Isto tako mozes curece snicle da mariniras u soku od pomorandze, samo sto ih onda prvo izlupas, a kao dodatak ide kuvani pirinac.
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
cimbi
Urednik


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 546
Lokacija: Niš
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
cimbi
Urednik


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 546
Lokacija: Niš
|
Poslato: Uto Maj 22, 2007 4:16 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Rolovana curetina  ( e ovo ti je ko piletina )
Potrebni sastojci:
-cureci fileti
-dimljena slanina
-kackavalj
-beli luk u prahu, so, biber, aleva paprika, majoran ili origano.
Na parce slaninice staviti parce istucane curetine, parce kackavalja, pa posuti belim lukom u prahu i zaviti u rolnice. Pricvrstite cackalicom pa zacinite solju, biberom, alevom paprikom i majoranom ili origanom. Peci u rerni (20 min) ili na rostilju. 
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
saltas
Član


Pridružio se: Maj 23, 2007
Poruke: 24
Lokacija: Rijeka
|
Poslato: Sub Maj 26, 2007 8:59 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Savici od puretine
8 odrezaka od pureceg mesa
250 g kobasice
125 g sampinjona
1 kapula (luk)
50 g maslaca (putra)
1,5 dcl vrhnja za kuhanje
25 g krusnih mrvica
zlica konjaka
persin, sol, papar
Pomijesati krusne mrvice, jako sitno sjeckane: kobasicu, kapulu, persin i polovicu gljiva. Umijesati sve u glatki nadjev pa rasporediti na istucene odreske. Zarolati ih i pricvrstiti cackalicom. Na zagrijanom maslacu najprije poprziti ostatak gljiva a onda dodati rolice. Smanjiti vartu i dinstati ih oko pola sata uz cesto okretanje. Izvaditi rolice pa gljive preliti vrhnjem za kuhanje i konjakom. Dodati papar i soli kuhati dok se ne poveze. Kad je gotovo rolice vratiti u umak i posuti persinom. 
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
nerro
Urednik


Pridružio se: Apr 23, 2007
Poruke: 1330
Lokacija: Kuhinja
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
mama_caca
Član


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 69
|
Poslato: Ned Maj 27, 2007 9:47 am Naslov: Re: Curetina |
|
Ja curetinu pecem ovako:
Parce ili celu curku operem, posolim solju i zacinom, premazem sefom celu, i ostavim da odstoji oko pola sata.Kad meso upije senf sa malo svinjske masti premazem curku, stavim u pleh i prvih pola sata pecem meso prekriveno folijom, potom sklonim foliju i nastavim pecenje . 
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
cimbi
Urednik


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 546
Lokacija: Niš
|
Poslato: Čet Jun 14, 2007 6:54 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Cureci batak
Potrebno po osobi
1 cureci batak
100 gr butera
struk praziluka
3 cena belog luka
pola pomorandze i sok od druge polovine
zeleni biber, so
2 kasike smedjeg secera
sveze zacinsko bilje
lovorov list
Batak skuvati u slanoj vodi pa ga natrljati solju, preliti sa 50 gr rastopljenog butera i peri u rerni 30 min. na 200 C.
Za to vreme na zagrejanom buteru isprziti praziluk i beli luk, pa kad luk omeksa, dodati smedji secer, lovorov list i sok od pomorandze. Sve krcati na tihoj vatri dok se secer ne karamelizuje.
Batak staviti na tanjir, preliti karamelizovanim lukom i ukrasiti kriskama pomorandze i zacinskim biljem.
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
zmuj
Urednik


Pridružio se: Apr 17, 2007
Poruke: 675
Lokacija: Beograd
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
nerro
Urednik


Pridružio se: Apr 23, 2007
Poruke: 1330
Lokacija: Kuhinja
|
Poslato: Čet Okt 04, 2007 8:04 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Ide jesen, vreme je za ćurke.
Nadev za ćurku
300g pileće džigerice - 3 kifle - 2 dcl mleka - 1 jaje - 1 veza peršuna - 1 crni luk - so - biber
Propasirajte džigericu. Kifle potopite u mleko 10 minuta. Ocedite. Izmešajte džigericu, kifle, jaje, seckan peršun, isitnjen luk, so, biber. Nadevajte, zatvorite čačakalicom. Pecite u pećnici normalno.
Mmmmm meni ovo zvuči kao jedna dobra ukusna ćurkica, a tek ovaj nadev 
_________________ www.belgradegiftbaskets.com
www.videooglasi.net ... turizam, vozila, nekretnine...
www.metropolis-group.com ... 18.god. iskustva
www.mg-gaming.net .... balkanske online igre |
|
| Nazad na vrh |
|
 |
ljubinka
Član


Pridružio se: Apr 13, 2007
Poruke: 109
Lokacija: BGD
|
Poslato: Pet Okt 05, 2007 10:58 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Moram da dodam jos ovaj recep-bio nam je mnogo drag
Djelkina punjena curka.
Evo jedan specijalitet koji nisam probao, ali verovatno hocu, pre ili kasnije. Zove se Turducken. Curka se napuni piletom, a isto pile se napuni patkom...
| Opis: |
|
| Veličina fajla: |
9.27 KB |
| Pogledano: |
17610 puta |

|
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
nerro
Urednik


Pridružio se: Apr 23, 2007
Poruke: 1330
Lokacija: Kuhinja
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
Monaliza
Član


Pridružio se: Jan 04, 2008
Poruke: 81
|
Poslato: Ned Mar 09, 2008 1:44 am Naslov: Re: Curetina |
|
Pita od curetine
Sastojci:600gr cureceg belog mesa,1 luk,ulje,250gr sampinjona,150gr dimljene slanine,1dl vinjaka,zumance,so,biber,300gr lisnatog testa.
Priprema:isprzite luk i dodajte curetinu,narezanu na kocke.Dinstajte,polivajuci vodom,da sasvim omeksa.Posebno isprzite naseckanu slaninu sa sampinjonima.Dinstanu curetinu zalijte vinjakom i mesajte dok alkohol ne ispari.Dodajte mlevene sampinjone i doterajte ukus.Lisnato testo razvaljajte u dva kruga.U kalup utisnite prvi krug,rasporedite ohladjeni nadev,pokrijte drugim krugom,premazite zumancetom i pecite 40 minuta u rerni zagrejanoj na 210 stepeni. 
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
Monaliza
Član


Pridružio se: Jan 04, 2008
Poruke: 81
|
Poslato: Pon Mar 31, 2008 3:48 pm Naslov: Re: Curetina |
|
Curece grudi sa pecurkama
Za 4 osobe:250gr sampinjonima,175gr fileta od curecih grudi,so,biber,kasika ulja,persun,2 kasike pavlake,kasicica soka od izrendane kore limuna.
Priprema:Pecurke iseci na komade.Curece grudi suve posoliti i pobiberiti.Meso peci u zagrejanom ulju 8 minuta uz povremeno okretanje.Dodati pecurke,posoliti,pobiberiti i sve peci 5 minuta.Persun iseckati i pomesati ga sa pavlakom i sokom od limunove kore i staviti da se kuva dok ne prokljuca.Meso iseci na komade,servirati sa pecurkama i garnirati persunom.
|
|
| Nazad na vrh |
|
 |
|
|
Ne možeš pisati nove teme u ovom forumu Ne možeš odgovarati na teme u ovom forumu Ne možeš menjati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu Ne možeš glasati u ovom forumu Ne možeš da prikačiš fajlove na ovaj Forum Možeš da skidaš fajlove sa ovog foruma
|
| | | | | |
Poslednji recepti:
|
|
|
|
|
|
|
Pretraži recepte:
|
|
|
|
|
|
|
Top Recepti:
|
|
|
|
|
|
|
Receptomania
|
|
|
|
|
|
|
Foto Galerija:
|
|
|
|
|
|
|
|